نرده حفاظ دیوار حیاط
ژانویه 14, 2021
حفاظ درب
حفاظ آکاردئونی روی درب آپارتمان
ژانویه 16, 2021
نمایش همه

نصب انواع حفاظ پنجره

نصب انواع حفاظ پنجره

نصب حفاظ پنجره از داخل
در حالت عمومی، اغلب سازندگان حفاظ‌های پنجره را به صورت نصب از بیرون می‌سازند. با این حال، ممکن است برخی از کاربران نیز به دلیل تمایلات و سلیقه شخصی یا نمای خاصی که ممکن است ساختمان‌شان داشته باشد، تمایل داشته باشند نصب انواع حفاظ پنجره از درون روی قابل پنجره‌هایشان نصب شود. در چنین شرایطی، کار معمولا به صورت سفارشی انجام می‌شود.

برای نصب حفاظ‌های پنجره از درون روی قاب پنجره، قاب حفاظ در اندازه‌ای ساخته می‌شود که در درون محل پنجره جای بگیرد. برای نصب حفاظ، معمولا از لولا‌ها استفاده می‌کنند. در صورتی که این روش برای نصب استفاده شده باشد، با توجه به این‌که بدون شک کاربر نیاز خواهد داشت حفاظ‌های را باز کرده و شیشه پنجره‌ها را تمیز کند، به صورت موقت نصب می شوند و کاربر می‌تواند هر موقع که خواست، آن‌ها را باز کرده و دوباره نصب‌شان کند.

در حالت کلی، در این روش، اغلب از طرح‌های بسیار ساده استفاده می‌شود و تنوع چندانی در این مدل‌ها نداریم. هرچند که باز هم امکان تولید سفارشی انواع مدل‌ها بر اساس سلیقه مشتری وجود دارد.

مزیت‌های نصب حفاظ‌های پنجره از داخل
این روش، که شاید تعداد کمی از افراد تمایل به اجرای آن داشته باشند، برخی مزیت‌های منحصربه‌فرد نیز دارد. به عنوان مثال:

۱) طراحی خاص برای این حفاظ‌های پنجره می‌تواند این امکان را به شما بدهد که به میل خود، میزان نور ورودی به ساختمان را تنظیم کنید. در صورتی که از مدل‌های کشویی یا آکاردئونی استفاده کرده باشید، به سادگی قادر خواهید بود با باز و بسته کردن حفاظ، میزان نور ورودی به اتاق را تنظیم کنید.

  راهکارهای افزایش امنیت با انواع حفاظ دیواری

۲) مورد دوم در خصوص قابلیت نصب و عدم نصب آن‌ها است. شما می‌توانید هر موقع خواستید آن را باز کنید، تعویض کنید یا در صورت استفاده از مدل‌های جدیدی هم‌چون آکاردئونی، آن را به کناری بزنید، انگار که حفاظی در کار نبوده و نیست!

۳) اما مورد سوم، که باز هم به سلیقه شخصی شما برمی‌گردد، این است که نمای ساختمان تا حدودی انعطاف‌پذیری کمتری نسبت به داخل آن دارد. ممکن است طرحی که شما برای حفاظ‌های پنجره‌تان پسندیده‌اید هیچ تناسبی با نمای خارجی آن نداشته باشد، به ویژه وقتی پای رنگ‌ها و طرح‌های خیلی خاص در میان است. در چنین شرایطی، شاید بتوانید برای دل خودتان حفاظ‌ها را آن طور که دوست دارید سفارش دهید، منتها در داخل، که هیچ‌کس قادر به دیدن آن نیست!!

نصب حفاظ پنجره از خارج
نصب حفاظ‌های پنجره از خارج روی قاب پنجره‌ها متداول‌تر است. احتمالا شما نیز در اغلب موارد، با این حفاظ‌ها مواجه شده و انواع و اقسام متنوع آن‌ها را دیده‌اید. در حالت کلی، دست شما برای نصب خارجی حفاظ‌های پنجره بازتر است. به راحتی می‌توانید طرح‌ها، رنگ‌ها و ابعاد دلخواه‌تان را سفارش داده و از امنیت حاصل از آن لذت ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سفارش حفاظ ← 09127800603